Mobil Uyumlu Responsive Web Tasarımı

Duyarlı Web tasarımı da denilen, Responsive web tasarım kullanıcının boyutuna, platformuna ve kullandığı cihaza göre kullanıcının davranış ve ortamına cevap vermesi gerektiğini öne süren yaklaşımdır. Uygulama, düzen, görüntü ve medya sorgularının akıllıca kullanılmasının bir karışımından oluşur. Kullanıcı dizüstü bilgisayarından tabletine ya da cep telefonuna geçerken, web sitesi otomatik olarak çözünürlük, resim boyutu ve komut dosyası oluşturma yeteneklerine uygun hale gelmelidir. Bunların da cihazlarındaki ayarları dikkate alması gerekir. Bir başka deyimle, web sitesi kullanıcının tercihlerine otomatik olarak cevap verebilecek teknolojiye sahip olmalıdır. Web tasarımı otomatik olarak ayarlanmalıdır.

Mobil Uyumlu Responsive Tasarımlı Sitelerin Avantajları Nelerdir?

Responsive olarak tanımlanan mobil uyumluluk, temel olarak esnek siteler anlamına gelir. Sitenin boyutunun küçültülmesi durumunda buna tüm ögelerin uyum sağlayarak standart çalışma özelliğini göstermesi durumudur. Bu noktada kullanıcılar tüm özelliklerden en iyi şekilde faydalanabileceklerdir. En önemli avantajı sunduğu kullanım deneyimidir.

Mobil Uyum Tüm Siteler için Gerekli midir?

Dijital dünyada var olmak isteyen tüm internet siteleri için mobil uyum gerekliliği bulunur. Mevcut olan avantajlarıyla birlikte hit (ziyaretçi sayısı) artışında da doğrudan etkili olan temel faktör mobil uyum olarak nitelendirilmektedir. Mobil üzerinden sağlanan erişimde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayan siteler arka planda kalmışlardır. Google algoritmalarının her zaman güncelleniyor olmasıyla beraber internet siteleri için mobil uyum olmazsa olmaz kriterlerden birisi haline gelmiş durumdadır. İzmir-Webtasarim35 olarak profesyonel mobil uyumlu web sitesi oluşturuyoruz.