E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı

Elektronik Ticaret (E-Ticaret) Elektronik Veri Değişimi (EDI) ve İnternet ile ilgili teknolojiler aracılığıyla kağıtsız bilgi alışverişidir. Son zamanlarda E Ticaret, İnternet’in en önemli özelliklerinden biri olarak ortaya çıktı. E-Ticaret, birbirleriyle bağlantılı bir ağ oluşturan bilgisayarların yardımıyla Internet üzerinden iş yapılmasını içeren bir süreçtir. 

E Ticaret sayesinde internet üzerinden alışveriş yapabilir, çevrimiçi stok yapabilir, tahvil işlemleri yapabilir, yazılım, belge, grafik, müzik vb. İndirebilir ve satabiliriz Dijital iletişim, dünya çapında iş modelinde devrim yaratıyor. E-Ticaretin yardımıyla bir dünya çapında iş yapabilir. Yerinde sunum ve ürünlerin yerleştirilmesi, son kullanıcıların bir kuruluş tarafından sunulan teklifler ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olur ve kağıtsız, talep üzerine ve zamansız işlem hem hizmet sağlayıcılara hem de son kullanıcılara yardımcı olur. İnternet, e-ticaret yoluyla sanal pazarlar yarattı ve alıcıların hem bölgesel hem de küresel olarak hızlı ve rahat bir şekilde mal veya hizmet almaları veya değiştirmeleri konusunu kolaylaştırdı. Bugün, e-ticaret büyük bir endüstri haline geldi.
Elektronik ticaret veya e-ticaret (aynı zamanda e-ticaret olarak da yazılır), bir işletmenin veya bir birimin elektronik bir ağ üzerinden internetteki bir web sitesi aracılığıyla iş yapmasını sağlayan bir iş modeli veya daha büyük bir iş modelinin bir parçasıdır. Elektronik ticaret, başlıca pazar bölümlerinin dördünde faaliyet göstermektedir: İşten işletmeye, işten tüketiciye, tüketiciden tüketiciye ve tüketiciden işletmeye. Katalog yoluyla daha gelişmiş bir posta siparişi satın alımı olarak düşünülebilir. E-ticaret üzerinden, kitap ve müzikten, finansal hizmetlere ve uçak biletlerine kadar hemen her türlü ürün veya hizmet sunulabilir.